تحقیق درباره جک هیدرولیک

مطالب دیگر:
📃وکتور نمادهای مصری مجموعه دوم📃وکتور مجسمه آزادی📃دانلود مقاله تذهیب📃دانلود مقاله خوشنویسی📃دانلود مقاله ابن سینا 20ص 📃دانلود مقاله اسحاق نیوتن 13ص 📃دانلود مقاله دانشمندان نيشابور 50 ص 📃دانلود مقاله دکتر محمود احمدی نژاد 16ص 📃دانلود مقاله زندگي نامه آيت الله تهراني 23ص 📃دانلود مقاله رضاشاه پهلوی 10ص 📃دانلود مقاله زندگینامه دکتر مصد ق 13ص 📃دانلود مقاله زندگینامه شهید مهندس جواد تندگویان 11ص 📃دانلود مقاله آسيب هاي ورزشي 24 ص 📃دانلود مقاله تنيس 6 ص 📃دانلود مقاله شايعترين آسيبهاي ورزشي در رشته فوتبال كدامند 9 ص 📃دانلود مقاله نگاهي اجمالي به اهميت اجتماعي ورزش 15 ص 📃دانلود مقاله تاثير مغولان بر تاريخ هنر اسلامي و اصول بكاررفته در هنر معماري ايران 31 ص 📃دانلود مقاله طراحي صحنه 85 ص 📃دفتر برنامه ریزی تحصیلی📃پروژه آماده ادیوس اسلایدشو عکس با قاب طلایی📃کارت ویزیت لایه باز فست فود 📃کارت ویزیت لایه باز خدمات کامپیوتر📃کارت ویزیت لایه باز خدمات موبایل📃کارت ویزیت لایه باز کتاب فروشی📃اموزش ساخت حروف انگیلیسی گرافیکی
تحقیق درباره جک های هیدرولیکی ,جک های هیدرولیکی , هیدرولیکی|1804183|clq
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق درباره جک هیدرولیک آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 6 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مایعات تقریبا تراکم ناپذیر هستند. این ویژگی سبب شده است که از مایعات به عنوان وسیله مناسبی برای تبدیل و انتقال کار استفاده شود. بنابراین می‌توان از آنها برای طراحی ماشینهایی که در عین سادگی ، با نیروی محرک خیلی کم بتواند نیروی مقاوم فوق العاده زیادی را جابجا نماید، استفاده نمود.

جک هیدرولیک چیست؟

جک هیدرولیک وسیله‌ای است که در آن نیرویی بر روغن موجود در یک استوانه کوچک وارد می‌شود. این نیرو سبب می‌شود که روغن غیر قابل تراکم به استوانه بزرگ منتقل شود. روغن به پیستون استوانه بزرگ فشار می‌آورد و باعث بلند شدن بار روی استوانه (مثلا ماشین) می‌شود. مکانیزم کار ماشینهای جرثقیل ، و غیره نیز چنین می‌باشد که در عین سادگی ، کار مفید زیادی با بازده بالا انجام می‌دهد.

در ساختمان جک هیدرولیک از این واقعیت استفاده می‌شود که روغن تقریبا تراکم ناپذیر است و نیروی وارد بر خود را منتقل می‌کند. فشار وارد بر پیستون کوچک عینا به پیستون بزرگ منتقل می‌شود و آنرا به طرف بالا می‌راند.

مزیت مکانیکی جک هیدرولیک

دسته جک نیز یک اهرم نوع دوم است و مزیت مکانیکی مخصوص به خود را دارد. دسته اهرم نیروی محرک را افزایش می‌دهد. بر جک هیدرولیک نیروی مفید دسته وارد می‌شود و جک این نیرو را افزایش می‌دهد. از اینرو مزیت مکانیکی کل دستگاه برابر مزیت مکانیکی این دو قسمت می‌باشد.

آیا جک هیدرولیک مقدار کار را افزایش می‌دهد؟

دستگاهی وجود ندارد که بتواند مقدار کار را افزایش دهد. هر مقدار روغن که از استوانه کوچک خارج شود، همان مقدار وارد استوانه بزرگ می‌شود. در هر دو استوانه این حجم روغن برابر است با حاصلضرب سطح مقطع استوانه در فاصله‌ای که پیستون جابجا می‌شود. چون این حجمها باهم برابرند،

کاربردهای جک هیدرولیک

در بلند کردن ماشین‌آلات سنگین ، ماشینهای کمپرسور ، جرثقیلها ، پالایشگاهها ، حفاریهای زیر زمینی ، برج سازی و معماری ، کلیه وسایل نقلیه و غیره از خود این وسیله بسیار ساده و مفید یا مکانیزم کارش استفاده می‌شود.