تحقیق درباره جامعه شناسي

مطالب دیگر:
📌پاورپوینت معرفی انواع سیستم های تمام هوایی📌پاورپوینت معرفی بیماری صرع📌پاورپوینت معرفی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد📌پاورپوینت معرفی ساختار حاکمیت شرکتی📌پاورپوینت معرفی ساختار مديريت پروژه OPM3📌پاورپوینت معرفی شبکه های نسل بعد📌پاورپوینت معرفی شهر تاریخی اصفهان📌پاورپوینت معرفی کامپیوترهای قابل پوشیدن📌مقاله ترجمه شده با عنوان روش های رنگ سنجی با استفاده از رنگ آزو برای تحلیل اتمسفری دی اکسید نیتروژن؛ توسعه در طول تاریخ📌تحقیق درباره مدلسازی مهندسی نرم افزار | مدل RUP چیست؟📌پک کامل استاندارد های ISO فنر ها(شامل 7 استاندارد)📌تحقیق : قاچاق انسان از نظر حقوق بین الملل و حقوق ایران📌پاورپوینت پرکاربرد ترین زبان های دنیا 📌پاورپوینت رژيم درمانی📌پاورپوینت روستای قلعه هاشم خان (از توابع بوئین زهرا-شهرستان شال وشهرستان قزوین)📌دانلود پروژه افترافکت : Vacation Grunge Album 📌پاورپوینت معرفی کشور یونان📌پاورپوینت معرفی ماشین های وایرکات📌پاورپوینت معرفی معماری روم📌پاورپوینت معرفی مفیدترین نرم افزارهای کامپیوتری📌پاورپوینت تحليل مالی و ارزيابی سرمايه ‌گذاری📌پاورپوینت با موضوع تحليل مالی و ارزيابی سرمايه ‌گذاری📌دانلود پاورپوینت در باره ی عوارض دخانیات📌دانلود پاورپوینت در باره ی عوامل موثر بر یادگیری 📌دانلود پاورپوینت در باره ی غذا دادن روزانه به گوساله
تحقیق درباره جامعه شناسی, جامعه شناسی,جامعه |1804189|clq
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق درباره جامعه شناسي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 9 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

اين مقاله در سمينار «جامعه‌شناسي و توسعه» كه از سوي سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم انساني دانشگاه‌ها (سمت) و با همكاري دانشگاه تربيت مدرس و دانشگاه تهران از تاريخ 19 تا 21 آذر سال 1370 در دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد ارايه گرديد. و در مجموعه مقالات اين سمينار (جلد اول) چاپ سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم انساني دانشگاهي (سمت) سال 1373 منتشر گرديده است (صص 269-249).

اين مقاله با پذيرش پژوهش اجتماعي به عنوان نوعي شناخت آن را موضوع جامعه‌شناسانه قرار داده و وضعيت پژوهش اجتماعي را در ايران و در آن مقطع زماني از منظر جامعه‌شناختي ارزيابي كرده است. و ابتدا به «انتخاب موضوع» پژوهش و عواملي كه موجب محدوديت در تعداد و نوع و كيفيت پژوهش‌هاي اجتماعي از حيث موضوع مي‌شود اشاره مي‌كند و در اين زمينه پنج عامل را در ايران در اين محدوديت‌ها موثر مي‌داند.

سپس به مسأله مجري پژوهش و سازمان‌دهي آن اشاره مي‌كند و با اشاره به فقدان همكاري‌هاي ميان رشته‌اي و نيز نبود سازمان‌دهي مستمر پژوهشي به نقايص و ضعف‌هاي مجري‌هاي پژوهشي در ايران پرداخته شده است.

مرحله اجراي تحقيق اعم از مطالعات مقدماتي، وضعيت و دسترسي به آمار و اطلاعات و منابع، فضاي عمومي براي مصاحبه، نمونه‌گيري، و نيز فقدان سنجه‌هاي معيار و استاندارد شده و استفاده از روش‌ها و ابزار آماري و كامپيوتري موضوع مباحث بعدي مقاله است.