تحقیق درباره جايگاه محبّت ومهرورزي در اسلام

تحقیق درباره جایگاه محبّت ومهرورزی در اسلام, جایگاه محبّت ومهرورزی در اسلام,محبّت ومهرورزی در اسلام|1804192|clq
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق درباره جايگاه محبّت ومهرورزي در اسلام آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 49 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

آنان كه خونشان را نثار اين خاك پاك كردند.

به آنان كه يادشان از ذهن انسانها شسته نمي‌شود.

و آنان كه آينده‌ي روشن اين گيتي عشق را مي‌سازند.

با تشكر از :

او كه تما م هستي به ستايش و پرسش او مي‌پردازند و با تشكر از دبيران گرامي كه با راهنمايي آنان موفق به اتمام اين كار شدم و خانواده‌ي عزيزم كه مدا در اين راه ياري كردند.

پيش‌گفتار:

با توجه به اطلاعات كمي كه در مورد جايگاه مهرورزي در اسلام داشتم وخواهان درك مسائل ديني بودم و همچنين براي انجام وظيفه‌ي دانش‌آموزي تصميم به انجام اين كار پژوهشي گرفتم كه انجام اين تحقيق مرارتهايي همچون : كمبود وقت، كمبود منابع، هزينه‌ي مالي و ... را برايم به همراه داشته‌است.

با كمك خدا و تلاش خود توانستم اين كار را به روش كتابخانه‌اي با مطالعه‌ي زياد به پايان برسانم.

مهرورزي در اسلام[1]

راز پيشرفت اسلام در مهرورزي پيامبر اكرم(ص) به مردم نهفته است: «فبما رحمه من الله لنت لهم و لوكنت فظا غليظ القلب لانفضوا من حولك»: پس به بركت رحمت الهي با مردم نرمخو و پرمهر شدي و اگر تندخو و سخت‌دل بودي قطعاً از پيرامون تو پراكنده مي‌شدند.(آل‌عمران)


1- برگرفته از كتاب آراي دانشمندان مسلمان در تعليم و تربيت و مباني آن جلد دوم نويسندگان محمد بهشتي و مهدي ابوجعفري و علي نقي فقيهي زير نظر حجه‌الاسلام عليرضا اعرافي پژوهشكده حوزه و دانشگاه