تحقیق درباره حضرت حجت ومعجزه تولد او

مطالب دیگر:
📗بررسی تاریخچه و ارزش اقتصادی و غذایی میوه انگور📗مقایسه ویژگی های سخت ورزی در بین دانشجویان ممتاز و دانش جویان مشروطی دختر همراه با نمونه موردی📗بررسی نقش و اهمیت ورزش بر سلامت روانی دانشجویان همراه با نمونه موردی📗پروژ ه درس فنون و فروش (تاريخچه بيمه و خدمات بيمه اي)📗بررسی رابطه بین سلامت روانی و سازگاری اجتماعی هماره با نمونه موردی📗بررسى علل گرايش جوانان به مواد مخدر صنعتي همراه با نمونه موردی📗بررسي رابطه ي بين خلاقيت و ويژگي هاي شخصيتي (درونگرايي و برونگرايي) همراه با نمونه موردی📗بررسی رابطه بین سبک های دلبستگی و انگیزه پیشرفت📗بررسی موسیقی درمانی و کاهش هورمون های استرس زا و تأثیر موسیقی بر کاهش افسردگی📗بررسی مدیریت استراتژیک و ارتباط آن با بهبود عملکرد فردی کارکنان رادیو📗مقایسه هوش هیجانی بین دختران عادی و فراری همراه با مطالعه موردی شهر تهران📗بررسی روانشناسی کودک و روانشناسی نقاشی کودکان و معماری اقامتگاه كودكان بي سرپرست📗بررسی مدل جریان شبکه برای تکنولوژی گروه📗بررسی ظرفیت ها و عوامل موثر در توسعه گردشگری ورزشی استان اردبیل📗بررسی كتاب ساواك نوشتة كريستين دلانوا📗پیشینه پژوهش و بررسی انواع مدل های تضمين امنيت معماري سرويس گرا و كنترل دسترسي و سياست ها📗بررسی ارتباط میان روانشناسی افراد و موسیقی📗بررسي كاربرد معماري مرجع در لايه برنامه هاي كاربردي براساس حرفه سازمان و ارائه مدلي براي معماري مر📗بررسی سهام دربورس و فروش صنايع بزرگ و بانك و بيمه📗بررسی بازیابی اطلاعات براي وب معنایی و استخراج اطلاعات مبتنی بر یک Crawler با استفاده از آنتالوژي📗بررسی بازارهای موازی و حاشیه ارزی و یکسان سازی ارز در اقتصاد ایران📗شناسايي آرم در سند هاي تصويري مبتني بر الگوريتم ژنتيك📗پروژه درس انسان، طبیعت، معماری / بررسی معماری محیط و ارتباط آن با استرس و تاثیر معماری محیط بر استرس📗پروسه ارزيابي يك الگوريتم ژنتيك براي بهبود شبكه پس انتشار خطا bpn📗تحقیق در خصوص مالیات بر ارزش افزوده
تحقیق درباره حضرت حجت ومعجزه تولد او,حضرت حجت ومعجزه تولد او,معجزه تولد او|1804233|clq
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق درباره حضرت حجت ومعجزه تولد او آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 32 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

قضیه حضرت مهدی(عج)فرزندامام حسن عسگری(ع)قضیه ای دقیق است که ازپیش برای آن خط سیری معین رسم شده که هرکدام ازائمه

معصومین علیهم السلام آن را می دانستندوبرای محقق شدن آن فعالیت می کردند.

وهنگامی که نوبت امام هادی(ع) رسید یکی از یارانش را فرستاد که کنیزی بخرد تا با امام حسن عسگری ( ع) ازدواج کند ومادری برای

امام مهدی (عج) باشد.

و برای آ ن شخص صفت های کنیزرا مشخص نمود: ا ونرجس دختر قیصربن یشوعا پادشاه روم ، مادرش ازنواد گان حواریون که همراه

حضرت عیسی(ع) بودند،می باشد.

زنی ا ست د راوج کمال و نور وعلم . مسلمانان ا و را درجنگشان با

رومیها اسیرکردند.

نرجس با پدرش وسپاهیان برای مداوا کردن زخمی شد گان درمیدان جنگ رفته بود. دررویا دیده بود که حضرت محمد (ص) وهمراهش عیسی(ع) ونیزفاطمه زهرا (س) وهمراهش حضرت مریم (س)همگی با هم آمده تا اورا برای امام حسن عسگری (ع) خواستگاری کنند.

دراین رویا حضرت زهرا (س) برای نرجس چگونگی رسیدن به امام

حسن عسگری (ع ) را توضیح داد تا برای ا وهمسری باشد. بنابراین هما نگونه که حضرت زهرا( س) معین کرده بود نرجس لباس پوشید

سپس به صف اسرا پیوست.

پس کسی اورا اذیت وآزارنکرد تا اینکه همراه اسیران به بغداد رسید ومانند بقیه کنیزان در معرض فروش قرار گرفت.

امام هادی (ع) به ابی هاشم جعفری فرموده بود: درسمت راست پل بغداد

می ا یستی پس می بینی که کنیزان درآنجا ایستاده اند تو نفرسوم ازصف

رااختیارکرده اورا می خری وهمراه خود به اینجا می آوری.

ابی هاشم جعفری رفت ونامه ای ازامام هادی(ع) به آن کنیز داد. نرجس

چون از فرهنگ وعلم بسیاری برخورداربود و پدرش به او زبانهای بسیاری از جمله زبان عربی تعلیم داده بود.

نامه امام هادی (ع) را که به زبان عربی بود گرفت و خواند و بر سر خویش قراردادودرحالیکه چشمانش ازاشک پرشده بودهمراه ابی هاشم نزد امام هادی (ع) آمد.

حکیمه خواهرامام هادی (ع) می فرماید: درخانه امام هادی (ع) بودم

که ابی هاشم همراه نرجس آمد. سپس امام هادی (ع) به اوا شاره کرد وگفت:ای حکیمه این همان زن است.

حکیمه اورا گرفت و به اوخد مت می کرد وامام حسن عسگری (ع) با اوازدواج کرد و نرجس باردار شد.

معجزه د وم این است که خدای تعالی مظاهروآثاربارداری درنرجس را مخفی کرد وهیچ اثری ازآثار بارداری بر او ظاهر نشد تا اینکه فرزنش را به دنیا آورد .

در شب نیمه شعبان امام حسن عسگری (ع) به عمه اش حکیمه فرمود: دراین شب پیش نرجس باش که نرجس به کمکت محتاج خواهد بود. حکیمه گفت : چرامگر خبری شده است ؟